خدمات مواد غذایی ورزشگاه چلسی کونته تاتنهام

خدمات مواد غذایی: ورزشگاه چلسی کونته تاتنهام جام حذفی انگلیس هازارد

گت بلاگز بین‌الملل متعهدیم «برجام» پا برجا بماند / موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: برجام، باعث شده است بخشی از دنیا که ما در آن قرار داریم، امن تر شود.

متعهدیم «برجام» پا برجا بماند / موگرینی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون کمیسیون اروپا در سخنانی در هفتمین نشست هر سال موسسه دانشگاهی اروپا جهت بررسی عملکرد اتحادیه اروپا که در شهر فلورانس ایتالیا برگزار شد در بخشی از اظهاراتش راجع به توافق هسته ای برجام گفت:«به نظرمن، توافق (برجام) موفق بوده هست. این توافق باعث شده است است دنیا و بخشی از دنیا که ما در آن قرار داریم، امن تر شود.
معتقدم دولت تازه آمریکا می داند که به مخاطره انداختن توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران با طرح یک مسیر تازه یا حرکت در مسیری متفاوت و برچیدن توافق، به نفع هیچکس در این منطقه نیست. به هرحال، من بارها گفته ام که اتحادیه اروپا به شدت متعهد است که این توافق، همچنان پابرجام بماند.»

عبارات مهم : آژانس
مجری این برنامه خطاب به موگرینی گفت:«یکی از موضوعاتی که شما جهت به نتیجه رسیدن آن ، بسیار تلاش کردید، توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران بود. آیا شما در حال حاضر، اطمینان خاطر دارید که ایالات متحده از این توافق دست نخواهد کشید یا اگر ایالات متحده این توافق را کنار بگذارد، این اقدام باعث نخواهد شد کشور عزیزمان ایران هم به نوعی این توافق را کنار بگذارد؟»

موگرینی در پاسخ گفت:« من راجع به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران بارها به صورت مفصل و طولانی با دوستان آمریکایی مان صحبت کرده ام. اعتقاد دارم آنها درک می کنند که اولا این توافق، توافقی بین المللی است که اتحادیه اروپا به همراه ایالات متحده، روسیه، چین و آلمان و فرانسه و انگلستان و کشور عزیزمان ایران راجع به آن مذاکره کردند و شورای امنیت شرکت ملل متحد، از آن حمایت کرد و آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ان نظارت می کند. آژانس بین المللی انرژی اتمی پنج گزارش در یک و نیم سال گذشته منتشر کرده و در آن گفته است که کشور عزیزمان ایران کاملا تعهداتش را اجرایی کرده هست.
بنابراین، این توافق، توافقی بین المللی است و به یک کشور خاص تعلق ندارد و طرف آمریکایی نمی تواند به تنهایی آن را کنار بگذارد. درعین حال، از آنجا که این توافق ازامنیت بین المللی درمقابل اشاعه هسته ای محافظت می کند به کل جامعه بین المللی تعلق دارد. ثانیا این توافق، توافقی نتیجه بخش است.
وی افزود: ترامپ مدیر جمهور آمریکا اعلام کرده است بازبینی هایی ازجانب آمریکا جهت بررسی نتیجه بخش بودن این توافق شروع شده است هست. به نظرمن، این بازبینی اساسا راجع به نظام راستی آزمایی و پایش آژانس بین المللی انرژی اتمی و پنج گزارشی خواهد بود که آژانس بین المللی انرژی اتمی به ما عرضه کرده است و در آن گفته است که کشور عزیزمان ایران به همه تعهداتش عمل کرده است.»
وی خاطرنشان کرد:«براساس هماهنگی هایی که تحت نظر ما هست، شش کشور (حاضر در گروه پنج بعلاوه یک) دور هم جمع می شویم تا پایش اجرای توافق را ارزیابی کنیم. این مسئله فقط راجع به تعهدات هسته ای (ایران) نیست بلکه راجع به تعهدات خود ما هم هست. ما تعهدات اقتصادی داریم که از منظر برطرف تحریمها هست. جامعه بین المللی نیز باید به این تعهداتش پایبند باشد.»
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آژانس | اروپا | انرژی | ایران | توافق | بین الملل | فدریکا موگرینی | مسئول سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog